Nilüfer’de doğanın içinde sinema nostaljisi

0

Nilüfer Belediyesi, arabalı sinema nostaljisi yaşamak isteyenler için ücretsiz film gösterimleri başlattı. Balat Atatürk Ormanı’ndaki etkinliğin ilk gününde, “Yılanların Öcü” filmi gösterime sunuldu. Sanatseverler, doğayla iç içe film izleme keyfi yaşadı.

Koronavirüs salgınıyla mücadele döneminde normalleşmeye geçilmesiyle birlikte Nilüfer Belediyesi de, vatandaşları kültür-sanat etkinlikleriyle buluşturmaya başladı. Arabada açık hava sineması etkinliği başlatan Nilüfer Belediyesi, herkese nostalji yaşatacak. Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleştirilen ve ücretsiz olan etkinliğin ilk gününde, Nilüfer Belediyesi’nin Yılın Yazarı olarak ilan ettiği Fakir Baykurt’un aynı isimli romanından beyaz perdeye uyarlanan “Yılanların Öcü” adlı film gösterime sunuldu. Arabalarıyla Balat Atatürk Ormanı’na gelen sinemaseverler, açık alanda dev ekranda film izleme keyfi yaşadı. Araçlarını belirlenen alana uygun bir şekilde park eden vatandaşlar, filmin sesini de radyo frekansından ayarlayarak araçlarından dinledi.

Sinema tutkunlarına, film gösterimleri sırasında arabalı sinema nostaljisinin bir parçası olan patlamış mısır, gazoz gibi yiyecek ve içecekler de alanda servis yapacak personel tarafından satışa sunuldu.

Etkinliğe ilk günden ilgi gösteren vatandaşlar, Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür etti. Film izlemeye gelen kimi vatandaşlar nostalji yaşadığını belirtirken, kimileri de ilk kez bu deneyimi yaşadığını ifade etti.

FİLM GÖSTERİMLERİ DEVAM EDECEK

3 Temmuz tarihine kadar sürecek olan etkinlikte, 12 Haziran Cuma günü “İtirazım Var”, 17 Haziran Çarşamba günü “Selamsız Bandosu” , 19 Haziran Cuma günü “Ölümlü Dünya”,  24 Haziran Çarşamba günü  “Ah Güzel İstanbul”, 26 Haziran Cuma günü “Dar Alanda Kısa Paslaşmalar”, 1 Temmuz Çarşamba “Vesikalı Yarim”, 3 Temmuz Cuma günü de “Unutursam Fısılda” isimli filmler saat 21.00’de sinema meraklıları ile buluşacak.

Açık havada film izleme keyfi yaşamak isteyenler, bilet.nilufer.bel.tr sitesinden yerlerini ayırtabilecek. Film gösteriminin yapılacağı alanda toplam 70 araç bulunabileceği için film gösterimlerine katılmak isteyenlerin yerlerini önceden ayırtması gerekiyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu girin
İsminizi buraya girin