Tiyatro-Kusursuz Deli

0

Vural Bingöl’ün yönettiği Kusursuz Deli oyunu, 29 Ocak Salı günü saat 20.00’de, Tayyare Kültür Merkezi’nde izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

OYUN HAKKINDA

Kendi halinde sevgi dolu yaşlı bir kadın olan Sultan’ın bir gün evine gelen üç kafadarın planlarıyla, hayatının bir anda komik ayni zamanda karma karışık bir hal almasını anlatan oyunda kahkahalarla gülmeye hazır olun.

Sultan,Papağanı Apti Bey ile paylaştığı evinde, çöp toplayıp, bulduğu ender çöpleri bit pazarında satarak yaşayan ,hayata var gücü ile bağlanmış, kazancını sokakta ki hayvanlar ve insanlarla paylasan, sevgi ve şefkatle dolu yaşlı, yalnız bir kadındır. Sultan’ın kendi halindeki yaşamı bir gün üç davetsiz misafirin gelişi ile umulmadık şekilde değişir. Sultan, bir anda gelen bu misafirleri hayatına almak konusunda en ufak bir tereddüt bile duymaz ancak, iyi niyetle evinin kapılarını açtığı bu üç kafadar sevgi paylaşmak konusunda Sultan kadar istekli değildirler. Bir yanda karşılıksız sevgi dağıtan Sultan, diğer yanda planlarını gerçekleştirmeye çalışan 3 kafadarla işler karmakarışık bir hal alır. Fakat Sultan’la ilgili bilmedikleri bir detay vardır.

Yazan ve Yöneten: Vural Bingöl
Sahne Tasarım: Arzu Kurnaz
Kostüm Tasarım: Erkan Mercan
Işık Tasarım: Ömer İzgin
Ses: Özkan Boyoğlu
Afis Tasarım: Volkan Göker
Oyuncular: Özlem Balcı, Okan Selvi, Seda Kement Aydın, Ali Kemal Aydın, Ata Onur Öztürk, Andrea Primavera
67 ve 56 lira olarak belirlenen biletleri Biletix’ten temin edebilirsiniz

Tayyare Kültür Merkezi

Orhanbey Mahallesi, Atatürk Cad., Uçak Sok. No:1, 16020 Osmangazi/Bursa

0224 444 16 00

mine.sensin@bursa.bel.tr

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Tiyatro-Kusursuz Deli

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu girin
İsminizi buraya girin