Gizli Emir

0

Tarih:  25 Ekim 2019 Cuma

Saat:  20:30

Süre:  80 dk

Yer:  Podyum Sanat Mahal

Bilet Fiyatı:

Tam Bilet 60 TL

Öğrenci Bilet 50 TL

Yaş Sınırı: 12+

Gizli Emir

ETKİNLİK AÇIKLAMASI:

Melih Cevdet Anday’ın 1970 yılında yazdığı Gizli Emir, Kadıköy Emek Tiyatrosu ve Tiyatro Alesta ortak yapımı ile sahneye taşınıyor.
Asayişi Yerleştirme Olağanüstü Teşkilatı tarafından yönetilen bir kentte, ne zaman başladığı belli olmayan düzensizlik ve kargaşanın içinde yaşayan insanlar, kendilerini çevreleyen ortamın birer parçası olmuşlardır. Hatta bu düzensizlik ve kargaşa onlar için artık kanıksanmış bir yazgıya dönüşmüştür. Kent ise tüm bu kargaşayı ve düzensizliği ortadan kaldıracak bir emir beklemektedir. Tüm kent ve özellikle kentteki aydınlar geleceklerinin bu beklenen emre bağlı olduğunu düşünmektelerdir. Emir gelecek mi, gelmeyecek mi karmaşası aydınları bitmek bilmeyen bir beklemeye ve harekete geçmeyi engelleyecek düşüncelere yönlendirirken, kenti yöneten teşkilat, kent üzerindeki baskısını gün geçtikçe arttırmaktadır. Melih Cevdet Anday’ın romanından uyarlanan Gizli Emir’in distopik dünyasında, baskı altında devinen bir kenti görürüz.
– Emir geldi mi?
– Gelse de kurtulsak…

Yazan: Melih Cevdet Anday
Uyarlayanlar: Elif Sözer, Mehmet Şerif Tozlu, Nevra Ayşem Savaşçı
Yönetmen: Elif Sözer
Yardımcı Yönetmen: Mehmet Şerif Tozlu
Dramaturg: Nevra Ayşem Savaşçı
Kostüm Tasarım ve Uygulama: Hilal Polat
Maske Tasarım ve Uygulama: Candan Seda Balaban
Dekor Tasarım: Oğuz Gülen
Işık Tasarım: Mehmet Şerif Tozlu
Afiş Tasarım: Enver Bike
Reji Asistanı: Senem Ağtaş
Oyuncular: Eray Bekir Mursal, Gamze Bayraktaroğlu, Leman Aydın, Nevra Ayşem Savaşçı, Oğuz Gülen, Onur Sarıaltın, Orçun Ucal, Sinem Kotiloğlu, Tara Haçikoğlu, Yasin Çıray
Yapım: Kadıköy Emek Tiyatrosu ve Tiyatro Alesta

 

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu girin
İsminizi buraya girin