Yiğitali Gökçeören Köyü Yürüyüş Parkuru

0

Yiğitali Gökçeören Yürüyüş Parkurunun başlangıcı olan Yiğitali Köyü, Uluda yolu üzerinde şehir merkezinden 8 kilometre uzaktadır. Eski adı Çongara olan Yiğitali köyüne özel araç dışında özel halk otobüsü ve Çakırhamam üstünde Kazım Baykal caddesinden kalkan minübüslerle ulaşılabilir. Parkur, Yiğitali köyü camiinin solundaki sokaktan başlar ve bahçeler arasında ilerler. 1.8 kilometre sonra taş köprüden sağa, batıya dönerek orman içinde 100 m. kadar dikleşerek Yiğitali köyünün güneybatısında, Uludağ yolunu Gökçeören köyüne bağlayan ara şoseye çıkar. Yiğitali köyü ile patika sonu 2.6 kilometredir.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Yiğitali Gökçeören Köyü Yürüyüş Parkuru

Toprak yoldan batıya devam edildiğinde yaklaşık 200 m. sonra Gökçeören yayla görülür. Parkur asırlık çınar ağacının solundan devam eder. Sağa devam eden toprak yoldan devam edildiğinde 4 kilometre sonra Gökçeören köyü meydanına ulaşılır. Bu yolun başından sola dönen patika, Gökçeören yön levhası takip edildiğinde güney yönünde 600 m.lik. kolay bir çıkışla altta Gökçeören köyü, ardında Keles-Orhaneli yolunun geçtiği vadinin görülebildiği seyir noktasına çıkar.Bu noktadan 20 mt. sonra solda işaretlenmiş patika vadiye doğru orman içinden 1.2 kilometre inişe geçer. Toprak yoldan sağa orman içine giren patika su deposunun yanından Gökçeören köyü meydanına bağlanır. Gökçeören köyü 1.5 kilometrelik asfalt yolla Keles-Orhaneli karayoluna bağlanır.

Yaklaşık 2 saat süren parkurun zorluk derecesi 3 olarak belirlenmiştir. Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü sorumluluğundaki parkurda, 1 adet bilgi levhası 3 adet yön levhası bulunur.

Siz de yaptığınız yürüyüş deneyimlerini iletisim@bursadanevar.com adresinden bizimle paylaşabilirsiniz.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Yiğitali Gökçeören Köyü Yürüyüş Parkuru

Powered by Wikiloc

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu girin
İsminizi buraya girin