Baraklı Göleti Kamp ve Piknik Alanı

0

Bursa’da kamp yapmaya en uygun yerlerden olan Baraklı Göleti Keles ilçesinde yer alıyor. Baraklı Göleti 1100 metre civarındaki rakımıyla yazları oldukça serin. Kışları ise karlı ve düşük sıcaklıklarda göletin üstü buzla kaplanıyor.

Baraklı köyünün sulama ihtiyacı için oluşturulan gölet, doğa severler için eşşiz bir alan oluşturuyor. Gölet etrafında kamp yapabilirsiniz. Baraklı Göleti’nin çevresini yürüyerek gezebileceğiniz bir yol mevcut.  Gölet çevresinde doğa yürüyüşleri için uygun rotalar bulunuyor. Ayrıca gölde olta ile balık tutabilirsiniz. Göletin etrafında telefon oldukça az çekiyor. İnternet ise sadece belirli yerlerde çok az çekiyor.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Baraklı Göleti Kamp ve Piknik Alanı
Baraklı Göleti (fotoğraf: Seçkin Mutlu)

Baraklı Göleti’ne Ne Zaman Gidilir?

Son yıllarda oldukça popülerleşen Baraklı Göleti özellikle hafta sonları çok kalabalık oluyor. Hafta sonu kamp yapmak isteyenlerin konaklamak için en uygun yeri bulabilmeleri içic sabahın erken saatlerinde gitmesi iyi olacaktır. Bahar ve yaz ayları serinlemek ve eşsiz manzarayı izlemek için gidilecek en uygun zamanlar. Ayrıca kış aylarında ziyaret ederek de eşsiz kar manzaraları ve donmuş gölün üzerinde yürüme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Baraklı Göleti’ne Nasıl Gidilir?

Bursa’dan Keles yolunu takip ederek gidebilirsiniz. Keles’e varmadan 10 km önce solda Baraklı köyünün içinden geçen yolu takip ederek Baraklı Göletine ulaşabilirsiniz.Yol gölet girişine kadar asfalt. Göl etrafı ise toprak yol. Yağışlı havalarda su birikintilerine dikkat etmek gerek.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Baraklı Göleti Kamp ve Piknik Alanı
Baraklı Göleti’nde Neler Yapılır?

Gölet çevresinde herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu yüzden hazırlıklı gelmekte fayda var. Tuvalet bulunmuyor. İçme suyu ihtiyacını karşılayabileceğiniz suyu oldukça lezzetli çeşmesi var. Acil ihtiyaçlarınızı gölete 5 dakika sürüş mesafesindeki Baraklı Köyü’nden veya 15 dakika mesafedeki Keles ilçesinden karşılayabilirsiniz. Ayrıca uygun mevsimde giderseniz. Köyün çevresindeki bahçelerden çilek ve Keles kirazı satın alabilirsiniz.

Bursa’da kamp yapılacak diğer yerleri görmek için tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu girin
İsminizi buraya girin