Bursa Teleferik

0

Bursa denince akla gelen başlıca yer Uludağ. Uludağ’ı ziyaretin en keyifli yöntemi ise teleferik ile Uludağ’a çıkış.

Uludağ’ın eşsiz manzarasıyla harika bir seyahat imkanı sunan teleferiği her gün binlerce insan kullanıyor.

Bursa Teleferik; 8 kişilik 140 adet Standart Kabin ile yol alıyor. 20 saniyede bir, 1 kabinin geldiği, Detachable Gondola sisteminde sürekli çalışan teleferik hattında, istasyonların içine giren kabinler; tahliye alanına gelirken yavaşlatılarak, yolcuların kolay inip binmesi sağlanıyor.

Teleferiğin ilk istasyonu Bursa Teferrüç istasyonu. Teferrüç İstasyonu; otomasyonla yönlendirilen sistemi, 240 araçlık otoparkı, 70 kişilik şirket ekibinin idari bölümleri, eğlence dükkânları, yürüyen merdiveni, geniş yolcu kabul salonu ile konuklarına profesyonel hizmet sunuyor. Tesisin her iki katını da kapsayan, yerden tavana kadar uzanan camlardan; içerideyken dışarıdaki manzara keyifle izlenebiliyor. Diğer istasyonlar ise Uludağ Sarıalan ve Uludağ Oteller bölgesi istasyonları.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Bursa Teleferik

Hafta içi ve hafta sonu 08.00- 20.00 saatleri arasında kullanabilen teleferiğin tam gidiş dönüş bileti 75 TL, öğrenci bileti ise 45 TL olarak ücretlendiriliyor. Teleferikten indirimli yararlanmak isteyen öğrencilerin e-devletten öğrenci belgesi ibraz etmesi gerekiyor. Teleferik biletlerini Teferrüç gişesinden veya internet üzerinden online olarak alabilirsiniz.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Bursa Teleferik

9 Km’lik uzunluğuyla tek hat üzerinde dünyanın en uzun Teleferiği olma özelliğini taşıyan Bursa Teleferik ile dilerseniz harika bir yemek deneyimi de yaşayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu girin
İsminizi buraya girin