Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi

0

Osman Gazi Salonu

1623 koltuk kapasitesine sahip iki balkonlu Osmangazi Salonu’nda, opera, tiyatro ve bale gösterilerinden konferans ve konserlere kadar en kapsamlı organizasyonların gerçekleşmesine olanak verecek elektronik, mekanik ve akustik altyapı kurulmuştur. Salon; 1750 m2’ye ulaşan sahne alanı, hareketli ve kayar sahneler, hareketli orkestra çukuru, simultane tercüme odaları ve her türlü teknik mekânlar da dâhil olmak üzere son teknoloji ile donatılmıştır. İdari kısımda bu teknolojiyi destekleyecek gerekli sanatçı soyunma ve çalışma odaları, atölyeler, prova odaları, ofisler, kütüphane, arşiv ve özel otopark alanı bulunmaktadır. 3.800 m²’ lik bir alana yayılan ana ve yan fuayeler, tamamen şeffaf olarak tasarlanmış cephe sayesinde hem Merinos Parkı’nın oluşturduğu yemyeşil doğa ile hem de restorasyonu yapılmış Merinos Fabrikası ile bütünleşmektedir.

Orhan Gazi Salonu

813 koltuk kapasiteli Orhangazi Salonu modern teknik altyapısı ile konferans, konser, tiyatro ve sinema gösterimine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu organizasyonları destekleyecek ses – ışık kontrol, simultane tercüme ve sanatçı soyunma odalarına sahiptir. Üç kata yayılmış, galeri boşlukları ile zenginleştirilmiş, yaklaşık 2.600 m²’lik ön fuaye ve ana fuaye alanları kokteyl, kayıt alma ve sergiler için son derece uygundur. Bu mekânlara açılan seminer salonları ve çok amaçlı salonlar bulunmaktadır.  Ayrıca bu salonun üzerinde her türlü açık hava organizasyonu için kullanılabilecek yaklaşık 1.000 m²’lik kentsel teras mevcuttur. Merinos Parkı’nın en canlı noktası olan gölet ve çevresi ile bütünleşen bu alan, geniş bir kafeterya ile desteklenmekte ve bir köprü ile Osmangazi Salonu’na bağlanmaktadır.

Hüdavendigar Salonu

500 kişi kapasiteli salon; kademesiz zemini, kayıt odaları ve sahne kurma olanakları ile çok amaçlı bir salon olarak tasarlanmıştır. Farklı kapasitelerdeki toplantılar ve banket aktiviteleri için imkân sağlayan bu salon, seminer odaları ve büfe ile desteklenmiş yaklaşık 1000m2’lik bir fuayeye açılmaktadır.

Fuar Alanı

Kültür Merkezi’ne dönüştürülen Merinos Fabrikası, 9.600 m²’lik yeni otopark yapısı da dâhil olmak üzere, 67.600 m²’lik alanı kapsamaktadır. Konservatuar, Sanat Merkezi, İplik ve Tekstil Müzelerini de içeren Merinos Fabrikası eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerin karşılandığı bir yaşam merkezine dönüştürülmüştür. Fabrika’nın Doğu Kapısı’ndan yeni Atatürk Kongre Merkezi’ne açılan Batı Kapısı’na kadar devam eden 7.600 m²’lik Ana Hol, geniş kapsamlı sergi ve fuarların yanı sıra gala yemekleri ve resepsiyonlar için de uygun hale getirilmiştir. 2.000 m²’lik sanat galerileri ve mağazalar ile çevrelenen bu mekân aynı zamanda iki yapının görsel ve işlevsel bütünlüğünü sağlamaktadır. Bu şekilde Kültür Merkezi ve Kongre Merkezi birbiri ile bağlantılı ama aynı zamanda özgür iki yapı olarak konumlanmaktadır. Kültür Merkezi’nde bulunan sanat galerilerine Bursa’da doğan sanatçılardan Zeki Müren, Müzeyyen Senar veYıldırım Gürses’in isimleri verilmiştir.

Sergi Salonları

Kültür Merkezinde Bursa’da doğan sanatçıların adının verildiği, Zeki Müren, Müzeyyen Senar, Yıldırım Gürses ve Orhangazi sergi salonları yer almaktadır.

Merinos Kongre ve Kültür Merkezi ayrıca yemekli organizasyonlarda kullanılması amacıyla Yıldırım Salonu, Muradiye Salonu, Nilüfer Salonu, Büyük Teras ve Kuzey Teras yer almaktadır. Kültür Merkezi’nde ayrıca sanatçı odaları, çeşitli oplantılar için kullanılabilen toplantı salonları, workshop salonları ve açık ve kapalı otopark yer almaktadır.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi

Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Merinos Parkı, Osmangazi / BURSA
0224 272 16 00
info@merinosakkm.com

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu girin
İsminizi buraya girin