Bursa Kültür Sanat Festivali

0

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden Bursa Kültür Sanat Festivali’nin bu yıl 58.si düzenleniyor. 12 Haziran 4 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde Bursalı sanatseverler bir çok ünlü ismi dinleme fırsatı bulacak. Festival biletlerine biletinial.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz

12 Haziran Demir Demirkan Konseri

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Bursa Kültür Sanat Festivali

Festival 12 Haziran’da rock müziğin sevilen ismi Demir Demirkan’ın vereceği konserle başlayacak. “Blues”dan “rock”a, “metal”den film ve dizi müziklerine kadar geniş bir yelpazade sayısız eserler veren ve müzik kariyerine Pentagram üyesi olarak başlayan Demirkan, yapımcı olarak da Türk rock müziğinin önemli isimleri ile çalıştı.

Festivalin açılış konserinde Demir Demirkan’a Türkiye’nin ilk bölge devlet senfoni orkestrası olma özelliği taşıyan Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

Saat 21.15’de Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek konserin bilet fiyatları 35 ve 45 TL

14 Haziran Cecilia Krull Konseri

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Bursa Kültür Sanat Festivali

İzleyicileri ekrana kilitleyen popüler dizi La Casa De Papel’de seslendirdiği “My Life Is Going On” şarkısıyla dünya çapında bir ün kazanan Cecilia Krull, 14 Haziran’da Bursa’ya geliyor.

Müzisyen bir aileden gelen, Cecilia Krull kariyerine Disney filmlerinin şarkılarını seslendirerek başladı. Müziğinde Fransız, Kübalı, Alman ve İspanyol kökenlerini yansıtan şarkıcı ve besteci, genç yaşına rağmen, günümüzün en önemli yeni kuşak caz şarkıcılarından biri olarak gösteriliyor.

Aynı zamanda Pop, Groove ve Soul gibi farklı müzik tarzlarında da şarkılar seslendiren sanatçı bugüne kadar İspanya, Fransa, İsveç, Cezayir gibi ülkelerde sahne aldı ve Vitoria, Jimmy Glass, Elias Crean, Jn77 ‘in the Lake, Pinto, Soto del Real, Flavor to Club, Cultural Festival European of Algiers, Carlos Ill, gibi birçok prestijli festivalde performanslar sergiledi.

Cecilia Krull, 14 Haziran’da 58. Uluslararası Bursa Festivali’nde Merinos Atatürk Kültür Merkezi Osmangazi Salonunda Bursalı hayranlarıyla ilk kez buluşacak. Etkinliğin bilet fiyatları 25- 35 TL

16 Haziran Kubat Konseri

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Bursa Kültür Sanat Festivali

İki yıl aradan sonra yeni albümü “Türküyüz”ü müzikseverlerle buluşturan Kubat, Türk Halk müziğinin unutulmaz eserlerinin yer aldığı repertuvarıyla birlikte Anadolu’nun zengin kültürünü Bursa Festivali’ne taşıyacak.

Kültürpark Açık Hava Tiyatrosunda saat 21.15’te gerçekleşecek konserin bilet fiyatları 35-45 TL olacak.

18 Haizran Üç Silahşörler İstanbul Devlet Opera ve Balesi

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Bursa Kültür Sanat Festivali

Alexander Dumas(pere)’ın ölümsüz eserinden bale sahnesine aktarılan ÜÇ SİLAHŞOR, Giuseppe Verdi’ nin müzikleri ile hareket buluyor.

Eserin senaryo ve koreografisi, 4. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’ nde Yılın Bale – Dans Koreografı ve Yılın Bale – Dans Yapımı ödülünü, V. Murat Balesine yaptıkları koreografileri ile almış Armağan Davran ve Volkan Ersoy’ a ait. Eserin müzik düzenlemesi ise aynı zamanda orkestrayı yönetecek olan Bujor Hoinic tarafından gerçekleştirilmiş.

Tarihsel romanları ve oyunlarıyla haklı bir ün kazanan Alexander Dumas(pere)’ın yükselişinde en önemli role sahip olan “ÜÇ SİLAHŞOR” adlı eserin konusu 16. yüzyıl Fransa’sında geçiyor. Kardinal Richelieu ve XIII. Louis saray entrikalarının, Athos, Porthos, Aramis, D’Artagnan isimli dört gözü pek şövalyenin maceralarının hayranlık verici bir akıcılıkla anlatıldığı romans tarzındaki “ÜÇ SİLAHŞOR”, yazıldığı dönemden bugüne değin değerinden hiçbir şey yitirmedi.

Merinos Atatürk Kültür Ve Kongre Merkezi Osmangazi Salonu’nda saat 21.15’te başlayacak etkinliğin bilet fiyatları 25-35 TL olacak.

19 Haziran Cesaria Evora Tribute Konseri

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Bursa Kültür Sanat Festivali

60’larında şöhreti yakalayan, sahnede devleşen, duygu yüklü şarkıları vesahnedeki sıcak paylaşımıyla efsaneleşenve 17 Aralık 2011’de aramızdan ayrılan Grammy Ödüllü Cesària Évora için binlerce kişi büyük sanatçıya saygılarını sunmak üzere 2012’de Toulouse, Lizbon ve Paris’ te düzenlenen anma konserlerine akın etti.

Cesària’nın müzisyenleri onun müzikal geleneğini yaşatmak için Cesària Évora Orkestrası’nı kurdu. Gittiği her ülkede kapalı gişe konserlere imza atan, bugüne kadar 6 milyondan fazla albüm satan Cesària Évora; ölümünün 7.yılında yine Cabo Verde’nin en özel isimleri Lura, Teofilo Chantre, Jenifer Solidade , Lucibela, Elida Almeida ile anılıyor.

Cabo Verde’nin hasret, aşk ve deniz kokan şarkılarını tüm dünyaya ulaştıran, son yıllarda dünya müziğinin kazandığı en özel isimlerden biri haline gelmiş, çıplak ayaklı diva Cesària Évora’nın müziği; Cesària Évora Orkestrası eşliğinde müzikseverlerle buluşacak.

Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda saat 21.15’te başlayacak konserin bilet fiyatları 25-35 TL olacak.

21 Haziran Bir Tayyareci Vecihi Hürkuş

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Bursa Kültür Sanat Festivali

Yazar Mansur ERK’in kaleminden İlk Türk uçağı Vecihi K-6’yı yapan ilk pilotlarımızdan Vecihi Hürkuş’un hikâyesi sahneye taşınıyor. “Bir Tayyareci Vecihi Hürkuş” adlı müzikli oyunda milli kahramanlarımızdan Vecihi Hürkuş karakterini T. Murat Demirbaş canlandırıyor.Projenin yönetmenliğini Orhan Karataş, Müzik Direktörlüğünü ise Ahmet Murat Gedikli üstleniyor.

Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi Osmangazi Salonu’nda 21.15’te başlayacak etkinliğin bilet fiyatları 25-35 TL olacak.

25 Haziran Muazzez Abacı -Gökhan Tepe Konseri

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Bursa Kültür Sanat Festivali

Türünün en güçlü ve başarılı kadın sanatçılarından biri olarak kendisini kabul ettiren ve 1990 yılı Mart ayında yayınladığı Vurgun adlı albümüyle satış rekoru kırmış Muazzez Abacı ile, eğitimini Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Türk Müziği Bölümü’nde tamamlayan Gökhan Tepe, festival kapsamında Türk Sanat Müziği gecesinde bir araya geliyor.

Kültürpark Açık Hava Tiyatrosunda saat 21.15’te başlayacak konserin bilet fiyatları 35-45 TL olacak.

28 Haziran Fatma Turgut-Emre Aydın Konseri

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Bursa Kültür Sanat Festivali

Türkiye’de Pop Rock müziğin önde gelen isimlerinden Emre Aydın ve Model grubu ile tanınan aynı zamanda Türk ve Batı Müziği Armonileri üzerine çalışmalar yapan Fatma Turgut bu özel proje için bir araya geliyor.

Kültürpark Açık Hava Tiyatrosunda saat 21.15’te başlayacak konserin bilet fiyatları 35-45 TL olacak.

29 Haziran Zerrin Özer- Gökhan Türkmen Konseri

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Bursa Kültür Sanat Festivali

2008 yılında “Büyük İnsan” parçasıyla müzikseverlerle buluşan ve 11 yıl içerisinde kült şarkılarıyla milyonların hayranlığını kazanan Gökhan Türkmen, bu süre zarfında onlarca ödüle layık görüldü. Sanatçı, son olarak 2019 yılında çıkardığı ‘Virgül ’ isimli maxi single albümüyle de büyük beğeni topladı.

Kariyeri boyunca birçok albüme imza atan Zerrin Özer; özgün tarzıyla farklı bir soluk kazandırdığı Türk Pop Müziği tarihine, adını altın harflerle yazdırdı.

Zerrin Özer ve Gökhan Türkmen bu özel projeyle 29 Haziran akşamı Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenleriyle buluşuyor.

Kültürpark Açık Hava Tiyatrosunda saat 21.15’te başlayacak konserin bilet fiyatları 35-45 TL olacak.

2 Temmuz İskender Paydaş Zamasız Şarkılar Senfonik Konseri

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Bursa Kültür Sanat Festivali

Alışılagelmiş klasik müzik konserlerinden farklı olarak, “senfonik rock” tarzında gerçekleştirilen ve İskender Paydaş’ın aranjmanlarının Senfoni Orkestrası şliğinde seslendirildiği “Zamansız Şarkılar Senfonik” 2 Temmuz’da Suat Suna, Özgün ve Gülçin Ergül gibi önemli sanatçıların bulunduğu konuk solistleriyle birlikte Bursa lılar ile buluşmaya hazırlanıyor.

Son olarak, Adana Portakal Çiçeği Festivali’nin açılışında 55 bin kişilik coşkulu bir kalabalığa seslenen “Zamansız Şarkılar Senfonik” konseri 2 Temmuz’da 58. Uluslarası Bursa Festivali kapsamında Bursalı müzik severlere seslenecek.

Senfoni orkestrası konserlerinin sanıldığı gibi yalnızca ciddi ve sakin müziklerin sahneye konulduğu bir formatı bulunmadığını belirten İskender Paydaş, tam tersine senfoni orkestralarının elinde bulundurduğu geniş olanaklar sayesinde olabilecek en hareketli ve eğlenceli müzikleri yapabilme şansı barındırdığının altını çizerken, Bursa ile buluşacak olmasının heyecanını gizlemiyor.

Kültürpark Açık Hava Tiyatrosunda saat 21.15’te başlayacak konserin bilet fiyatları 25-35 TL olacak.

3 Temmuz Los Vivancos Dans Gösterisi

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Bursa Kültür Sanat Festivali

“Eğer şahinin yazgısı göğün en yükseklerine uçmaksa, bizim yazgımız da birlikte dans etmek”, diyen Los Vivancos çocukluklarından bu yana hep birlikte dans eden kardeşlerden oluşuyor.

Kardeşlik öykülerini anlattıkları ilk gösterileri “7 Hermanos” ile dünyayı dolaşan ve 30 ülkede milyonlarca kişiye ulaşan Los Vivancos, 2. gösterileri “Aeternum” ile sihirli bir atmosfer sunarak senfonik müzikler ile muhteşem bir Flamenko şöleni sundu.

2016 Nisan ayında Madrid’de dünya prömiyeri yaptıkları ‘Born to Dance’ gösterisinde Los Vivancos; Metallica, Deep Purple, Leonard Cohen’in şarkılarının da içinde olduğu birçok klasikleşmiş şarkıyı, muhteşem dansları eşliğinde sunuyor. ‘Born To Dance’ gösterisinde ‘tap-dance’, komedi ve dövüş sanatlarını Flamenko ile eşsiz bir şekilde harmanlayan Los Vivancos bu yepyeni gösteride dünyaca bilinen şarkıları ve Joan Martorel ile ürettikleri besteleri sergiliyor. Bu eserlerin kayıtlarını Budapeşte Senfoni Orkestrası ile gerçekleştirdiler.

11 yıl içinde ‘7 Hermanos’ , ‘Aeternum’ ve ‘Born to Dance‘ ile bizleri masalsı yolculuklara çıkaran Los Vivancos ‘En İyiler – Best Of’ ile 3 Temmuz’da 58. Uluslararası Bursa Festivali’nde dansseverlerle buluşacak

Kültürpark Açık Hava Tiyatrosunda saat 21.15’te başlayacak etkinliğin bilet fiyatları 35-45 TL olacak.

4 Temmuz Hande Yener Konseri

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Bursa Kültür Sanat Festivali

Sahne performansı, etkileyici şovları ve ses getiren kostümleriyle pop müziğin dev ismi Hande Yener, festivalin kapanışında unutulmaz bir geceye imza atacak.

.
yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Bursa Kültür Sanat Festivali

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu girin
İsminizi buraya girin